Tel./fax (59) 845 73 33

Ośrodek wczasowy w Rowach


Rezerwacje miejsc oraz wszelkie pytania dotyczące ośrodków prosimy kierować do Pani Wandy Leszczewskiej

tel./fax (059) 845 70 00
tel kom. 663 756 034
e-mail: ckp@sl.onet.plCentrum Kształcenia praktycznego w Słupsku
posiada ośrodek wczasowy w Rowach przy ul. Głogowej 11.


Ośrodek stanowi bazę dydaktyczną gdzie odbywają się zajęcia praktyczne dla funkcjonujących w Centrum pracowni: mechanicznych, drzewnych, gastronomiczno-hotelarskich i budowlanych.
Ośrodek jest również bazą szkoleniową dla realizowanych wymian i staży w ramach projektów realizowanych przez naszą jednostkę.
Obok bazy dydaktycznej i szkoleniowej ośrodek pełni też funkcję wypoczynkową dla rodzin pracowników i osób z zewnątrz gdy pozostają nie zajęte terminy i miejsca noclegowe związane z naszą główną działalnością. Uzyskane środki pozwalają na prowadzenie bieżącej działalności ośrodka.Rowy to atrakcyna miejscowość nadmorska z przystanią rybacką w województwie pomorskim. Specificzny mikroklimat i czysta ,szeroka plaża sprawiają, iż są chętnie odwiedzane przez turystów. Miejscowość położona jest na Wybrzeżu Słowińskim w sąsiedztwie Słowińskiego Parku Narodowego- Swiatowego Rezerwatu Biosfery. Unikatem na skalę światową są ruchome wydmy przemieszczające się z prędkością 10 m rocznie. Rowy są bardzo dobrą bazą wypadową pieszych i rowerowych wycieczek po szlakach SPN, który odznacza się bogactwem natury. Na jego terenie znajduje się najwyższe wzniesienie w okolicy- wieża widokowa Rowokół (115 m npm), z której można zobaczyć wspaniałą panoramę i odległe o kilkadziesiąt km miasta Słupsk, Łebę i Ustkę. Leży tu też jezioro Łebsko- trzecie co do wielkości w Polsce. Nad jego południowym brzegiem leży wieś Kluki ( 20 km od Rowów), jedyny, wciąż rozbudowywany skansen Słowiński składający się z zabytkowych zagród.!!! Serdecznie zapraszamy !!!