Tel./fax (59) 845 73 33

Projekty realizowane w ramach Programu Leonardo da Vinci

Napisano 10 Kwiecień ,2010


W terminie 07.03.2010 - 28.03.2010 w Pracowniach Gastronomiczno-Hotelarskich Centrum Kształcenia Praktycznego został przeprowadzony staż w ramach trzech projektów z Vyssi Odborna Skola Havirov s.r.o Czechy. Młodzież w jednym terminie realizowała staż w 4-osobowych grupach. Pierwszy projekt "Proc Evropa tloustne" był stażem gastronomicznmym który miał za zadanie zapoznać beneficjentów ze zdrową żywnością jaką od pewnego czasu propaguje się w Polsce. Dzięki realizacji projektu uczniowie mieli możliwość zauważyć różnicę pomiędzy kuchnią Polską a Czeską. W ramach stażu młodzież miała zajęcia w kuchni, ziwedzała różne obiekty gastronomiczne oraz agroturystyczne, gdzie mogła zapoznać się również z kuchnią regionalną. Drugi projekt - "Jak se dnes zije v europe" był stażem dla uczniów o profilu administracyjnym. Projekt miał na celu zapoznać beneficjentów z pracą urzędników , strukturą instytucji oraz ich funkcjonowaniem. W ramach stażu uczniowie mieli zajęcia w różnych wydziałach Urzędu Miejskiego w Słupsku, oraz wielu innych instytucjach tj. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego, Szpital, Szkoła Policji oraz Powiatowy Urząd Pracy.

Trzec projekt - "Evropska pokojska" był stażem dla uczniów o profilu hotelarskim. Dzięki realizacji stażu beneficjenci mogli nabrać doświadczenia w obsłudze klienta, zapoznać się z pracami wykonywanymi w hotelu oraz poznać zachowania i mentalność Polaków.

W ramach projektu uczniowie pracowli w hotelu Centrum Kształcenia Praktycznego oraz zwiedzali inne hotele mieszczące się w Słupsku oraz w sąsiadujących gminach.

Poza programem stażowym młodzież miała okazję zwiedzić również wiele ciekawych i malowniczych zakątków woj. Pomorskiego tj. Trójmiasto, Smołdzino , Kluki, Ustka , Rowy oraz Władysławowo. Staże zakończyły się uroczystą kolacją na której beneficjenci otrzymali certyfikaty uczestnicwa w stażu jak i osobne zaświadczenia przygotowane przez Urząd Miejski w Słupsku potwierdzające zdobyte przez nich umiejętności.